Kommunikációs coaching

kommunikációs coaching

Speciális képzéseink között a kommunikációs coaching olyan munkahelyi szituációk megfelelő kezelésére készít fel csoport-, közép- vagy felsővezetőket, illetve bármilyen más szinten álló munkavállalókat, amelyek vagy feszültséggel terheltek vagy hatékonyságnövelést igényelnek. A képzés fókuszában a személyközi kommunikáció áll, de a konfliktuskezelő kommunikáció, a segítő helyzetek retorikája és a fejlesztő-támogató szerep óhatatlanul megkívánja az önismereti, lélektani és pedagógiai szemléletet is. Munkatársaink a kommunikáció világán kívül a Semmelweis Egyetem Mentálhigiéné Szakirányú Továbbképzési Szakán és a Magyar Pszichodráma Egyesület képzésein szereztek jártasságot a segítő helyzetek általános kezelésében, amit nemzetközi kommunikációs ismereteik mentén integráltak ebbe a képzésbe.

Kiknek ajánljuk?

• Menedzserek
  • Csoportvezetők
  • HR-esek
  • Oktatók
  • Gyakorló coach-ok
  • Trénerek
  • Ügyfélszolgálaton dolgozók

Ki vághat bele?

• Retorikaiskolánk képzési rendjében mindazok, akik az átfogó retorikai fejlesztési ciklusból a szónokképzést sikeresen lezárták vagy legalább a magánbeszélgetések retorikája részig eljutottak. Előnyt jelent a saját élmény önismereti területen és a kiváló szónokképzés elvégzése.
  • Bárki, aki nem végzett nálunk általános retorikai fejlesztést, de rendelkezik saját élménnyel önismereti területen és egy első interjút követően felvételt nyer a képzésre. Az ilyen módon felvettek számára kötelező egy nulladik, magánbeszélgetések retorikájából tartott előzetes alkalmon is részt venni.
  • Egy adott képzési csoportba kontraindikált személyek egyszerre nem nyerhetnek felvételt. Kontraindikációnak számítanak a szoros rokoni kapcsolatok, azonos munkahelyen dolgozók esetében a függelmi viszony.

Milyen hosszú a képzés?

Hatszor 2,5 órás képzésünk nagyjából másfél hónap alatt fut végig. Azok számára, akik a képzési rendünk átfogó retorikai képzésében még nem végeztek szónokképzést, egy nulladik, szintre hozó alkalmon is részt kell venniük a magánbeszélgetések retorikájából (visszacsatolástechnika, EMK, közléssorompók, kompetencia).

Miről szól a képzés?

Konfliktus és agressziókezelési modul

• Erőszakmentes kommunikáció
  • Érzelmi kommunikáció
  • Empátia
  • Problémafelismerés konfliktus és agresszió esetében
  • Közléssorompók hatékony elkerülése
  • Saját kompetenciahatárok megismerése
  • Énerőfejlesztés
  • Énhatárok megismerése és védelme
  • Asszertív kommunikáció
  • Értő figyelem és aktív hallgatás
  • A lélektani tükrözés kommunikációs modellje

Munkatársak közötti feszültségkezelési modul

• Problémafelismerés kollégák közötti feszültség esetében
  • Játszmaelmélet és játszmaoldás gyakorlata
  • Feszültségkezelés
  • Kritikus üzenetek adás és fogadása
  • Trauma azonosítás és dialogikus feltérképezés
  • Segítőhelyzetek meghatározása és kommunikációja
  • Direktív és non-direktív szemlélet a segítő helyzetek retorikájában

Hatékonyságnövelési modul

• Céges folyamatok (soft és hard) kommunikációs különbsége
  • Problémafelismerés a munkatársak és munkacsoportok elakadásában
  • Önbizalom fejlesztése
  • Motiválásgyakorlat
  • Bevonástámogatás és együttműködés gyakorlata
  • Tehetséggondozás

Kedvezményes részvételi lehetőség

Retorikaklubjaink aktív tagjai előnyt élveznek a rangsorolásos jelentkezésnél és a mindenkori árakhoz képest is kedvezményesen vehetnek részt a kommunikációs coaching képzésünkön.

Hogyan tud jelentkezni?

Jelentkezéshez írjon egy érdeklődő ímélt az info@retorikaiskola.hu címre.