Buza Eszter

Buza Eszter beszédtechnika tréner és logopédus

Beszédünk tükröz minket. Személyiségünk, érzelmeink, hangulatunk nyomot hagy beszédünkön, környezetünk pedig feldolgozza a tőlünk érkező információkat. Meggyőződésem, hogy beszédünk, kommunikációnk tudatos fejlesztésével elérhető, hogy a beszélő tökéletesen tükrözze önmagát és szándékát a hallgatóság felé. A logopédia szakmában töltött időm nagy részében színészek és színészhallgatók oktatásával foglalkoztam. A közös munka meghatározó volt az életemben. A színészképzésben mindig is nagy hangsúlyt fektettek a kifejező beszéd alaki és tartalmi elemeinek fejlesztésére, hiszen a színpadon, filmen, szinkronstúdiókban, de akár egy interjú során is elvárás a tiszta, érthető és hiteles beszéd. Tapasztalatom szerint azonban az élet számos más területén is szükséges az érvényesüléshez az érthető beszéd és a hiteles kommunikáció. Célom, hogy a hozzánk érkező ügyfelek számára közösen találjuk meg az utat, amely személyiségüknek, igényeiknek, elvárásaiknak megfelelő önazonos beszédhez vezet.

1986-ban születtem Pécsen. 2004-ben érettségiztem a pécsi Janus Pannonius Gimnáziumban, majd a GNM Színitanoda Egyesület Művészeti Szakközépiskolában szereztem színész szakképesítést. Ekkor kezdtem el érdeklődni a beszédtechnika iránt. 2012-ben végeztem az ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Főiskola logopédia szakirányán, majd még ebben az évben folytattam tanulmányaimat a mesterképzésen. 2007-től közel 10 évig oktattam beszédtechnikát a GNM Színitanoda Egyesület Művészeti Szakközépiskolában, kezdetben a gyermek színjátszók részére, később a felnőttképzés hallgatói részére is. Óraadóként dolgoztam a Balassi Bálint Intézetben, ahol fonetikát tanítottam külföldi hallgatók részére, valamint az Athéné Szakközépiskolában, ahol a színész szakképzés keretei között tanítottam beszédtechnikát. Jelenleg a SZ.I.V. Fejlesztő és Oktató központban dolgozom logopédusként, ahol többek közt beszédtechnikát is tanítok a hozzánk érkező felnőttek részére.

Hol találkozhat vele a Retorikaiskolában?