2. Szónokképzés

Retorikaiskolánk Szónokképzését azoknak ajánljuk, akik, ha fejlődésről van szó, a teljességre törekednek. Aki elég elszánt ahhoz, hogy hétről hétre időt szakítson a növekedésre és szeretne a retorika és a kommunikáció valamennyi fontos aspektusával megismerkedni, annak jó szívvel ajánljuk ezt a széles spektrumú, a garantált szakmai fejlődés mellett csoportélményt és önismeretet is kínáló tréninget.

Az elszántak tehát a következőkben szerezhetnek jártasságot:

• Kommunikációs stratégiák
  • A nyilvános beszédre való felkészülés lépései
  • A nyilvános beszéd műfajai
  • A nyilvános beszéd részei
  • Történetmesélés
  • Lámpaláz menedzsment
  • Bakik kezelése
  • Időmenedzsment
  • Tárgyalástechnikai alapok
  • Prezentációs technikák (első és második generáció)
  • Légzés- és beszédtechnikai alapok
  • Kiállás a színpadon
  • Felolvasástechnika
  • Férfi és női kommunikáció különbségei
  • Értő figyelem és a segítő helyzetek retorikája
  • Nonverbális kommunikáció
  • Visszacsatolás négyszemközt és nyilvánosság előtt
  • Vizuális kommunikáció és megjelenés írásban és személyesen
  • Kérdések kezelés az előadás közben és után
  • Nyelvhelyesség
  • Stilisztika
  • Manipulációs technikák elemzése
  • Érveléstechnika
  • Az előadó megjelenése
  • Retorikatörténet

A kurzus paraméterei

• Kis létszámú csoportban zajlik (legfeljebb 7 ember)
  • A csoportba kerülés feltétele egy felvételi interjú, amely után eldől, hogy a jelentkező csatlakozhat-e a Szónokképzéshez, illetve a Tudatos Előadóképzés elvégzése.
  • A kurzust általában egy női és egy férfi trénerünk közösen kíséri azért, hogy női és férfi szempontok egyaránt segítsék a csoporttagok fejlődését.
  • Egy alkalommal egy szakképzett logopédus 30 perces, egyéni beszédtechnikai fejlesztést és felmérést nyújt a kurzus résztvevőinek.
  • 20 héten át tart
  • Hetente egy fix napon, 120 percig tartanak az alkalmak, kivéve az úgynevezett etapzáró alkalmakat (minden 5.), amelyek valamennyivel hosszabbak.
  • A széleskörű elméleti ismeretek ellenére is alapvetően gyakorlatorientált ez a kurzusunk is, amelyet saját fejlesztésű csoportos és egyéni gyakorlataink segítségével alkalomról alkalomra biztosítunk.
  • Garantáltan minden alkalommal szóhoz jut mindenki és a kurzus egésze során hangsúlyt kap a csoporton belüli egyéni fejlődés.
  • Online és offline segédanyagokkal egészítjük ki az alkalmak során tanultakat.
  • A kurzus zárásaként bemutató estet szervezünk, amelyen szakmai zsűri és saját vendégek előtt adhat ki-ki tanúbizonyságot a fejlődéséről.
  • A kurzust elvégzők lehetőséget kapnak a Retorikaklubhoz való csatlakozásra.
  • Diákoknak (nappali tagozatos középiskolások, első diplomájukat megszerző főiskolai és egyetemi hallgatók) és ügyészeknek kedvezményt biztosítunk.

Milyen retorikai szintre juthat el, aki elvégzi az alapozó kurzust?

Például olyanra, mint Bárdy Péter, aki 2017 őszén kezdett bele ebbe a kurzusba és az alábbi videóból kiderül, hogy milyenek voltak a retorikai képességei a kurzus elején és milyenné váltak a végére. Rétorunk ezen a gálaesten Szókratész-díjat szerzett, fél évvel később pedig, elvégezve a haladó kurzusunkat is, Pásztor Erika Katalina-díjas is lett. Más alapozó szintű beszédekért kattintson ide.

Reéb Zsófia 2019 tavaszán a saját alapozó kurzusának kétharmadánál járva arról mesélt, hogy milyen tudást, tapasztalatot és élményt szerzett addig és milyen céljai vannak a jövőben a retorikával. Célkitűzése nem volt légből kapott, mert a kurzus elvégzése során két rangos, tudománykommunikációs versenyen is második helyezést, illetve közönségdíjat nyert kiváló előadásaival.

Hogy tudok jelentkezni?

Ide kattintva minden jelentkezéshez szükséges információt megtalál.

9 Thoughts.

1. Pingback: Új kurzusunk Warren Buffet-kedvezménnyel indul | Szónok születik