Cicero-díj

A Retorikaiskola 2019-ben díjat alapította legkiválóbb latin nyelvű szónoknak, Marcus T. Cicerónak kétéves, görögországi tanulmányútjának Kr.e. 79-es kezdetéről is megemlékezve. A Cicero-díjat annak a szónoknak adományozza, aki a Szónok Születik Retorikaiskla által rendezett versenyeket nem csak első helyezéssel megnyeri, hanem a szakértő zsűri egybehangzó véleménye alapján

•  minden téren (verbális, nonverbális és vokális kommunikációjában is) kimagasló retorikai teljesítményével,
  • eredeti gondolkodásával,
  • hitelesen és meggyőzően gyakorol hatást közönségére a versenyben kiírtaknak megfelelően.
thorvaldsen_cicero.jpg

M. T. Cicero. Kép forrása: Wikipedia

A Cicero-díj az első helyezésen felül egy a versenyre emlékeztető mini-szobor, egy emléklap, egy könyvjutalom és az első díjjal együtt, összesen 150.000 Ft értékű ajándékutalványt kap, amit a díjazott két éven belül a Retorikaiskola bármilyen meghirdetett képzésére vagy a Retorikaklub tagdíjára használhat fel. A Cicero-díjasok nevét a Retorikaiskola feltünteti a honlapján és beszédük felvételét publikálhatja a YouTube csatornáján is.