Szakmák retorikája

Retorikaképzéseink egy-egy szakma képviselőinek szólóan is elérhetőek, az adott foglalkozás kommunikációs kihívásaihoz igazítva. Ezek között megtalálható:

• Politikusoknak, közéleti és vállalati vezetőknek szól a vezetői kommunikációs képzésünk mindazokkal az elemekkel, amelyek a másokért vállalt felelősségvállalás retorikai megoldásaihoz elengedhetetlennek tűnnek.
  • Igazságügyi retorikaképzésünk bíróknak, ügyészeknek, ügyvédeknek és jogtanácsosoknak.
  • Egészségügyi kommunikációs helyzetekre való felkészítésünk orvosoknak, ápolóknak és más, egészségügyben dolgozóknak szól.
  • Oktatóknak és tanároknak szóló kurzusunk a nyilvános beszédhelyzetek mellett a személyes kommunikációs alkalmak mesterségébe is bevezet.
  • Hallgatóknak és diákoknak elsősorban tudományos és tanulmányi versenyek (pl. OTDK, OKTV) szóbeli fordulójára kínálunk felkészítést, az alapvető szóbeli kihívások (érettségi, diplomavédés, referátum, prezentáció) mellett.
  • Az egyházi szónoklattant papoknak és a lelkészeknek ajánljuk pasztorációs munkájuk (igehirdetés, lelkigondozás) retorikai fejlesztéséhez

Képzéseink hosszabb távú, tanfolyami formában (hetente 120 perc, minimum egy hónapon át) és tréningként (intenzív, tömbösített képzés, legalább 2×4 órában) is elérhetőek. További információkért írjon nekünk: info@retorikaiskola.hu.

shutterstock_1156016734