Ki vagy? Interjú Nagy Fruzsinával

Trénereink bemutatkozó sorozatát havi rendszerességgel közöltük YouTube csatornánkon. Sorozatunk záró darabjában Nagy Fruzsina vezető mentálhigiénés retorikatrénerünk mutatkozott be. Az interjúban beszél a mentálhigiéné és a retorika kapcsolatáról, a négyszemközti kommunikációs helyzetek tétjéről, nőiség és nyilvános beszéd, illetve a női vezetői lét, valamint egy washingtoni előadói élményéről is sok más téma mellett.

Haladó kurzust indítunk

2019. szeptember 19-én csütörtökön átfogó, haladó szintű retorikakurzust indítunk (4 fős) minicsoportos formában, amire elsősorban már az alapozó szintet sikeresen teljesített szónokaink jelentkezését várjuk, de a képzés mindenki számára nyitott, aki belépő haladó szinten áll és arra készül, hogy 50 főnél nagyobb közönség előtt, haladó szinten tudjon előadni és a kommunikációs képességeit általánosságban fejlessze a belépő mesterszintig.

A kurzus során két gálaesten (egy oxford-típusú formális vitaesten és egy klasszikus előadói esten) vesznek részt a rétorok és a képzés végére a kiváló szónok címet érdemelhetik ki. A képzés tematikájáról és általános paramétereiről ide kattintva lehet tájékozódni.

A képzés vezetői Nagy Fruzsina és Dr. Hoványi Márton lesznek, akik az egyéves amerikai képzési tapasztalatuk alapján újragondolt kurzust ajánlanak haladó szinten. A képzés helyszíne is új lesz, a Déli pályaudvarnál található Forrás studióban tartjuk az alkalmakat. A csoport trénerképző csoportként is funkcionál, ezért a szabad helyek száma 3 fő.

Halado_kurzus

Váltson magasabb szintre a retorikában

Elkészült retorikai e-learningünk

Az utolsó simításokat végezzük a bő egy évvel ez előtt felvett, 10+1 részből álló elektronikus tananyagunkon, amit szeptember 7-én fogunk bemutatni mindazoknak, akik részt vesznek A meggyőzés napján. Ezen a napon a teljes ár töredékéért, bevezető áron kaphatják meg tanayagunkat a nap résztvevői. Mi mindenről szól tananyagunk? Központi témája a nyilvános beszédekre való komplex felkészülés, amit négy előadónk (Damásdi Nóra, Nagy Fruzsina, Dr. Hoványi Márton és Varga Zoltán) többéves szakmai tapasztalata alapján alakítottunk ki.

1. Bevezető az e-learning sorozatunkba
  2. A lámpaláz jeleiről és kezelési lehetőségükről (kezdőknek és kommunikációs trénereknek)
  3. A test felkészítéséről közvetlenül a nyilvános beszédek előtt (minden szinten)
  4. A test megfelelő edzéséről, hogy a helyes testtartás kialakuljon (kezdőtől a haladó szintig)
  5. A rekeszlégzés elsajátításáról, amire minden hangképzés épül (kezdőknek és alapozó szinten lévőknek)
  6. A beszédhang professzionális bemelegítése a csőfonációs technikával (mester szinten lévőknek és kommunikációs trénereknek)
  7. Felkészülés a beszédre I. A beszéd céljának megtalálása és a hozzávezető négy alapkérdés megválaszolása (kezdőknek és alapozó szinten állóknak)
  8. Felkészülés a beszédre II. A beszéd struktúrájának megtalálása és kialakítása (alapozó szinten állóknak)
  9. Jegyzetek és mappahasználat a beszédek során (kezdőknek és alapozó szinten állóknak)
  10. Nonverbális kommunikáció I. Térkezelés, pulpitushasználat és gesztusok a prezentációk során (alapozó szinten állóknak)
  11. Nonverbális kommunikáció II. A kéz és láb gesztusai a közönséggel szemben állva (haladó szinten állóknak)

Tekintse meg tananyagunk intróját:

Ki vagy? Interjú Hoványi Mártonnal

Trénereink bemutatkozó sorozatát havi rendszerességgel közöljük. A sort Dr. Hoványi Márton vezető retorikatrénerünk videójával folytatjuk. Szó esik benne a Retorikaiskola megalapításáról, arról, hogy mi volt a legnagyobb kihívása trénerként, retorikai szempontból mit tanult egy éven át a Yale Egyetemen, tud-e még úgy részt venni egy előadáson, hogy azt nem elemzi kommunikációs szempontból, mit tud hasznosítani a pszichodramatista tapasztalataiból és sok egyébről is.

Hét új szónokunk

2019 tavaszi alapozó csoportunk gálaestjét 2019. június 26-án tartottuk. Gratulálunk hét tanítványunknak, akik a kurzus végére kiérdemelték a szónok címet! Az eseményről György Zsolt készített fényképeket, amelyek a képre kattintva megtekinthetőek.dsc_2812-1

Ki vagy? Interjú Steiger Anitával

Trénereink bemutatkozó sorozatát havi rendszerességgel közöljük. A sort Steiger Anita mentálhigiénés retorikatrénerünk videójával folytatjuk. Szó esik benne a kommunikáció és az önismeret egyedi összefüggéséről, arról, hogy hogyan nyert trénerünk annak idején Szókratész-díjat, mi motiválja a tréneri munkában, mi a két legkedvesebb gyakorlata az általa vezetett csoportos képzéseken és sok minden másról is.