Alapozó kurzus

Retorikaiskolánk alapozó kurzusát, azoknak ajánljuk, akik, ha fejlődésről van szó, a teljességre törekednek. Aki elég elszánt ahhoz, hogy hétről hétre időt szakítson a növekedésre és szeretne a retorika és a kommunikáció valamennyi fontos aspektusával megismerkedni, annak jó szívvel ajánljuk ezt a széles spektrumú, a garantált szakmai fejlődés mellett csoportélményt és önismeretet is kínáló tréninget.

Az elszántak tehát a következőkben szerezhetnek jártasságot:

• Kommunikációs stratégiák és elméletek
  • A nyilvános beszédre való felkészülés lépései
  • A nyilvános beszéd műfajai
  • A nyilvános beszéd részei
  • Lámpaláz menedzsment
  • Bakik kezelése
  • Tapscsapda
  • Időmenedzsment
  • Tárgyalástechnikai alapok
  • Prezentációs technikák (első és második generáció)
  • Légzés- és beszédtechnikai alapok
  • Kiállás a színpadon
  • Felolvasástechnika
  • Férfi és női kommunikáció különbségei
  • Értő figyelem és a segítő beszélgetések retorikája
  • Nonverbális kommunikáció
  • Visszacsatolás négyszemközt és nyilvánosság előtt
  • Vizuális kommunikáció és megjelenés írásban és személyesen
  • Kérdések kezelés az előadás közben és után
  • Nyelvhelyesség és helyesírás
  • Stilisztika
  • Manipulációs technikák elemzése
  • Érveléstechnika

Szónok születik logó

A kurzus paraméterei

• Kis létszámú csoportban zajlik (legfeljebb 7 ember)
  • A csoportba kerülés feltétele egy felvételi interjú, amely után eldől, hogy a jelentkező csatlakozhat-e az alapozó kurzushoz.
  • A kurzust általában egy női és egy férfi trénerünk közösen kíséri azért, hogy női és férfi szempontok egyaránt segítsék a csoporttagok fejlődését.
  • Egy alkalommal egy szakképzett logopédus 60 perces, csoportos beszédtechnikai fejlesztést és felmérést nyújt a kurzus résztvevőinek.
  • 20 héten át tart
  • Hetente egy fix napon, 120 percig tartanak az alkalmak, kivéve az úgynevezett etapzáró alkalmakat (minden 5.), amelyek valamennyivel hosszabbak.
  • A széleskörű elméleti ismeretek ellenére is alapvetően gyakorlatorientált ez a kurzusunk is, amelyet saját fejlesztésű csoportos és egyéni gyakorlataink segítségével alkalomról alkalomra biztosítunk.
  • Garantáltan minden alkalommal szóhoz jut mindenki és a kurzus egésze során hangsúlyt kap a csoporton belüli egyéni fejlődés.
  • Online és offline segédanyagokkal egészítjük ki az alkalmak során tanultakat.
  • A kurzus zárásaként bemutató estet szervezünk, amelyen szakmai zsűri és saját vendégek előtt adhat ki-ki tanúbizonyságot a fejlődéséről.
  • A kurzust elvégzők lehetőséget kapnak a Retorikaklubhoz való csatlakozásra.
  • Diákoknak (nappali tagozatos középiskolások, első diplomájukat megszerző főiskolai és egyetemi hallgatók), ügyészeknek és a Magyar Cserkészszövetség tagjainak kedvezményt biztosítunk.

Milyen retorikai szintre juthat el, aki elvégzi az alapozó kurzust?

Például olyanra, mint Jakus Szilárd, aki 2017 őszén kezdett bele cégvezetőként ebbe a kurzusba és az alábbi videóból kiderül, hogy milyenek voltak a retorikai képességei a kurzus elején és milyenné váltak a végére. Más alapozó szintű beszédekért kattintson ide.

Hogy tudok jelentkezni?

Ide kattintva minden jelentkezéshez szükséges információt megtalál.

3 gondolat “Alapozó kurzus” bejegyzéshez

1. Visszajelzés: Új kurzusunk Warren Buffet-kedvezménnyel indul | Szónok születik

2. Visszajelzés: Alapozó kurzusok indulnak 2018 tavaszán | Szónok születik

3. Visszajelzés: Oxford-típusú vita | Szónok születik