Díjnyertes előadás a 2017-es Média Építészeti Díj gáláján: Őrfy József

Gratulálunk a Média Építészeti Díj fődíját megnyerő Őrfi Józsefnek! A nemzetközi zsűri által kiválasztott finalisták részére november 7-én tartottunk retorikai felkészítést. A versenyről és a közös munkáról itt olvashatóak a megmérettetésen saját tervezésű és építésű házával induló Építész szavai:

A Média Építészeti Díja talán az egyetlen jelentősebb hazai szakmai elismerés, amit nem kiosztanak, hanem meg kell szerezni. Nem elég hozzá egy jó épület, a kedvező hangulat vagy a szakmai elismerés. A hazai, meghatározó médiumok vezető újságíróiból, műsorvezetőiből, szerkesztőiből álló zsűri nem szakmai alapon ítéli oda a díjat. Négy perced van rá, hogy meggyőzd őket: a te projekted a legjobb. Amiért évekig dolgoztál, elmehet ezen a négy percen, ha rossz a fellépésed, a tartásod, döcögnek a mondatok és nem hallani, amit mondasz. A Szónok Születik Retorikaiskola egynapos, rendhagyó, gyorstalpaló képzése, az oktatók mindenre kiterjedő figyelme megnyugtató kapaszkodót adott a kezembe a fellépés előtt. Így legalább az alapvető hibákat sikerült elkerülnöm, az előadáshoz egyszerű megoldásokat választva. A képzés rövid volta ellenére nem merült ki a technikai kérdésekben. A nekem szegezett kérdések hamar rámutattak arra is, amivel előtte nem néztem szembe: mi belül az alapproblémám a fellépéssel kapcsolatban. A helyesen feltett kérdésekre még a helyszínen megszületett bennem a helyes válasz, az előadást utána erre építettem fel. Az eredmény? Média Építészeti Díja 2017!

A sikeres előadás alapjául szolgáló családi házról ide kattintva lehet képeket nézni és történetet olvasni. Megéri.

Média Építészeti Díj 2017, épület kategória - Őrfi József

Őrfi József a díjakkal. Fotó: Turós Balázs