Iskolaigazgatói retorika februártól

Speciális kurzust hirdetünk két modulban az alap- és középfokú oktatásban dolgozó intézményvezetőknek. A vezetői kommunikációból és a speciálisan igazgatói beszédműfajok retorikájából készült kurzusunk egymástól függetlenül vagy egymást követően összefűzve is elvégezhetőek.

Első modul

A kurzus első modulja a nyilvános beszédhelyzetekben hivatott segítségére lenni az iskolaigazgatóknak. Azokat az iskolaigazgatókat várjuk kurzusunk első moduljára, akik szeretnének tovább fejlődni a következő területeken:

 • légzés- és beszédtechnika
 • mikrofonhasználat
 • kiállás, nonverbális kommunikáció
 • öltözék
 • optimális térrendezés és ültetés
 • stilisztika
 • felkészülés a beszédre
 • Műfajismeret:
  1. Tanévnyitó beszéd
  2. Tanévzáró beszéd
  3. Motivációs-értékelő beszéd értekezleteken
  4. Megemlékező beszéd (állami ünnepeken, évfordulókon etc.)
  5. Szalagavató beszéd
  6. Ballagási beszéd
  7. Érettségi bankett megnyitó beszéde
  8. Avató beszéd (pl. emléktábla, új épületszárny etc.)
  9. Iskolai műsorok, programok megnyitó beszéde
  10. Nyugdíjas kolléga búcsúztatása, új kolléga nyilvános bemutatása
 • osztott beszédfókusz (diákok, hozzátartozók, tanári kar, további munkatársak) és kapcsolattartás a hallgatósággal
 • visszacsatolás-technika

Paraméterek

A kurzust minicsoportban, négy igazgató számára hirdetjük meg, a csoportot a jelentkezések sorrendjében töltjük fel. A gyakorlatorientált képzés helyszíne a jelentkező igazgatók intézményének díszterme lesz forgórendszerben. Trénerként Hoványi Márton kíséri a csoportot. Az alkalmak február 20-tól hétfőnként, összesen négy alkalommal 17.30 és 19.30 között zajlanak majd. Jelentkezni és további információkat kérni ide kattintva lehet.

Második modul

A kurzus második modulja az intézményvezetői kompetenciák közül nem a nyilvános beszédhelyzetekre, hanem jellemzően a négyszemközti vagy tárgyalásos kommunikációs pillanatokra összpontosítanak. A következő tematika mentén szerveződik a második négy alkalom:

 • igazgatói/vezetői szerep és önismeret
 • igazgatói irodák optimális kialakítása kommunikációs szempontból
 • nonverbális kommunikáció
 • értő figyelem és erőszakmentes kommunikáció
 • segítő beszélgetések retorikája
 • kommunikáció a tanári karral egységesen és a tanárokkal egyenként
 • motiváció és fegyelmezés a diákokkal
 • állásinterjúk retorikája
 • kritikus üzenetek (pl. elbocsátás) kommunikációja
 • tárgyalástechnikai alapok (felkészülés, tárgyalási stratégiák, kiértékelés)
 • érdekérvényesítő kommunikáció a felettes szerveknél

Paraméterek

A kurzust minicsoportban, négy igazgató számára hirdetjük meg, a csoportot a jelentkezések sorrendjében töltjük fel. A gyakorlatorientált képzés helyszíne a jelentkező igazgatók intézménye (elsősorban az igazgatói iroda és a tanári) lesz forgórendszerben. Trénerként Hoványi Márton kíséri a csoportot. Az alkalmak március 20-tól hétfőnként, összesen négy alkalommal 17.30 és 19.30 között zajlanak majd. Jelentkezni és további információkat kérni ide kattintva lehet.

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük