Első mondat a tanévnyitón

A tanévnyitón ritkán történnek izgalmas dolgok. Ennek kapcsán egy aktuális retorikai kérdésről cikkezett az Index. Önnek mi lenne a megoldása? A közhelyes tanévzáró sémáját a Moszkva tér című film örökbecsű jelenete is rögzíti a 30. és 33. perc között.

Hogy lehet elérni igazgatóként, hogy egyszerre legyen motiváló, mozgósításra alkalmas, ugyanakkor informatív is egy tanévnyitó beszéd? Hogyan lehet elérni a hitelességet? Egyszerre elérni a különböző korosztályú diákokat, a megjelent szülőket és a kollégákat komoly kihívást jelent évről évre. A jó entrée minden beszédben kulcsfontosságú.

Önnek mi lenne a nyitó mondata egy tanévnyitó beszéden?

tanévnyitón

A Moszkva tér c. film felújított plakátja

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük